تاریخ: ۴:۵۸ :: ۱۳۹۸/۱۰/۰۴
افزایش ۳۵ درصدی مصرف سی ان جی با سهمیه بندی بنزین

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با ساماندهی مصرف بی رویه سوخت فسیلی و اقبال مردم از گاز سی ان جی ، میزان استفاده ازسوخت مایع در استان ، رو به کاهش است . سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با بیان اینکه گاز طبیعی […]

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری گفت : با ساماندهی مصرف بی رویه سوخت فسیلی و اقبال مردم از گاز سی ان جی ، میزان استفاده ازسوخت مایع در استان ، رو به کاهش است .

سبحان رجب پور مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه ساری با بیان اینکه گاز طبیعی در کاهش آلودگی محیط زیست تاثیر فرآوانی دارد ، افزود : مصرف سی روزه سی ان جی بعد از تغییر نرخ بنزین در آبان ۱۳۹۸ حدود ۱۹ میلیون کیلوگرم است که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۷ درصد افزایش مصرف داشته است .

وی ادامه داد : مصرف سی روزه سی ان جی در مدت مشابه سال ۱۳۹۷ بیش از ۱۶ میلیون کیلوگرم بوده است .

سبحان رجب پور فوائد جایگزین کردن گاز سی ان جی در خودروها را بر شمرد و عنوان کرد : گاز طبیعی سوختی پاک ، دوست دار محیط زیست که علاوه بر بهینه سازی مصرف سوخت ، هوای پاک را برای ما به ارمغان می آورد .

رجب پور بیان کرد : مصرف سی روزه سی ان جی قبل از تغییر نرخ بنزین در آبان ۱۳۹۸حدود ۱۴ میلیون کیلوگرم بوده که نسبت به مدت مشابه قبل از تغییر نرخ در سال جاری بیش از ۳۵ درصد افزایش مصرف مشاهده می شود .

وی ادامه داد : آمار مصرف سی ان جی در این مدت نشان میدهد که تمایل به استفاده از آن در بین مردم افزایش یافته است که این امر نشان میدهد علاوه بر صرفه اقتصادی خانوار از حفظ ذخایر ملی و محیط زیست صیانت می شود .

وی با برشمردن مضرات زیان بخش استفاده از سوختهای فسیلی  و تهدیدات آزاد شدن مواد آلاینده ناشی از احتراق این مواد ، اظهار کرد : با استقبال مردم در استفاده از گاز سی ان جی به جای بنزین به غیر از صرفه جویی در سوخت فسیلی ، کم شدن تصدی گری دولت ، خدمات رسانی بهتر ، کمتر شدن آلودگی های زیست محیطی و هوای پاک را به دنبال خواهد داشت .

سبحان رجب پورمدیرمنطقه ساری با اشاره به اینکه باید در فرهنگ سازی استفاده از سوخت پاک تلاش کرد ، بیان داشت : با توجه به رویکرد نوین مصرف و حفظ محیط زیست و داشتن ذخایر عظیم گاز طبیعی بخوبی می توان از جایگزینی این سوخت بهره برد.

رجب پور مدیر منطقه ساری تاکید کرد : از عوامل مهم اقبال استفاده از گاز سی ان جی قیمت پایین و در دسترس بودن آن و اهتمام مردم به حفظ محیط زیست می باشد .

رجب پور با اشاره به اینکه ۸۶ باب جابگاه عرضه گاز طبیعی سی ان جی در منطقه ساری  وجود دارند ، اظهارکرد : گاز طبیعی از مهمترین سوخت های جایگزین در سالهای اخیر است و امیدواریم در زمینه مصرف سوخت با توجه به مشکل آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ، به سمت استفاده از این سوخت جایگزین و پاک برویم .