گروه: اجتماعی
تاریخ: 8:02 :: 2020/04/02
عاملان ضرب و شتم ماموران یگان حفاظت جنگل‌های مازندران دستگیر شدند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر اعلام کرد که سه نفر از عاملان ضرب و شتم نیروهای یگان حفاظت در روز سیزده بدر شناسایی و دستگیر شدند. در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و بنا به دستور استاندار مازندران ،  ضمن تعطیلی تمامی پارک ها و تفرجگاه های جنگلی همچنین […]

عاملان ضرب و شتم ماموران یگان حفاظت جنگل‌های مازندران دستگیر شدند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران منطقه نوشهر اعلام کرد که سه نفر از عاملان ضرب و شتم نیروهای یگان حفاظت در روز سیزده بدر شناسایی و دستگیر شدند.

در اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و بنا به دستور استاندار مازندران ،  ضمن تعطیلی تمامی پارک ها و تفرجگاه های جنگلی همچنین همه مسیرهای ورودی و خروجی جنگل های غرب مازندران برای گذران روز طبیعت fه منظور پیشگیری از گسترش ویروس کرونا  به روی خانواده های بومی و حتی مسافران و گردشگران با همکاری دستکم ۶۰۰ نیروی حفاظتی بسته شد و این مسیرها تحت کنترل قرار گرفت.

با وجود ممنوعیت ورود همه افراد و خانواده برای گذراندن روز سیزده بدر در جنگل ها ، مراتع و پارک های استان مازندران، متاسفانه عده ای روز گذشته تلاش کردند تا با ایجاد درگیری در مکانهای ممنوعه حاضر شوند.

عبدالرضا سنگاری روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که در پی گشت زنی ، نظارت و کنترل مسیرهای ورودی و خروجی جنگل های این منطقه،  روز گذشته چهار نفر با ماموران یگان حفاظت که وظیفه جلوگیری از ورود خانواده ها به جنگل ها و پارک ها را داشتند، در منطقه دو هزار و سه هزار تنکابن درگیر شدند.

وی افزود :‌  با تلاش نیروهای یگان حفاظت تعداد سه نفر از این افراد دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شهرستان شدند.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران – نوشهر گفت :‌ یک مورد درگیری هم در عرصه های جنگلی “ویسر “کجور  رخ داد که افراد متواری شدند منتهی خودروی آنها توقیف شده و به طور حتم مالک این خودرو برای پیگیری و تحویل آن به منابع طبیعی و آبخیزداری کجور مراجعه  و شناسایی و دستگیر خواهد شد.

سنگاری خاطر نشان کرد که این حوادث علاوه بر فرمانداران و دادستان های منطقه به استاندار نیز گزارش شده و این مقام مسئول استانی توصیه و تاکید دارد که بدون چشم پوشی تحت هیچ شرائطی با  افراد ضارب مماشات نشود و شدیدترین مجازات برای آنها در نظر گرفته شود.

وی ضمن قدردانی از همراهی و همکاری مردم در اجرای مصوبات ستادملی مبارزه با کرونا و ماندن در خانه هایشان در روز طبیعت همچنین افزود: تمامی مسیرهای جنگلی به روی خانواده ها بسته شده و پارک های جنگلی و تفرجگاه ها نیز تعطیل است و تحت نظارت و کنترل نیروهای یگان حفاظت قرار دارد.

غرب مازندران از ۳۹ پارک جنگلی و تفرجگاه بین راهی برخوردار است .

مازندران دارای ۲ حوزه اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یکی در ساری مرکز این استان و دیگری نیز در نوشهر غرب مازندران است

حوزهٔ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مازندران ـ نوشهر با وسعتی بیش از ۶۶۲ هزار هکتار ، معادل ۲۸ درصد از مساحت مازندران را در بر دارد.