گروه: سیاسی
تاریخ: 8:28 :: 2020/12/15
دستگیری ۲ کارمند‌ منابع طبیعی سوادکوه / بازداشت دو دهیار و عضو شورای روستا

دو کارمند منابع طبیعی و پنج پیمانکار به اتهام دریافت رشوه و دو دهیار، مسئول مالی دهیاری و یک عضو شورای روستا به اتهام فساد مالی در شهرستان سوادکوه دستگیر شدند.  روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد: در راستای تاکیدات رئیس قوه قضائیه و سیاست دستگاه قضایی مبنی بر برخورد با فساد اداری و مالی، […]

دستگیری 2 کارمند‌ منابع طبیعی سوادکوه / بازداشت دو دهیار و عضو شورای روستا

دو کارمند منابع طبیعی و پنج پیمانکار به اتهام دریافت رشوه و دو دهیار، مسئول مالی دهیاری و یک عضو شورای روستا به اتهام فساد مالی در شهرستان سوادکوه دستگیر شدند.

 روابط عمومی دادگستری مازندران اعلام کرد: در راستای تاکیدات رئیس قوه قضائیه و سیاست دستگاه قضایی مبنی بر برخورد با فساد اداری و مالی، دو نفر از کارمندان منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سوادکوه و پنج پیمانکار این شهرستان به اتهام دریافت و پرداخت رشوه با دستور مقام قضایی و توسط  اداره اطلاعات سپاه دستگیر شدند.  

هم اکنون پرونده قضایی تشکیل و در جریان رسیدگی است؛ در این خصوص، نسبت به تعداد دیگری از پیمانکاران منابع طبیعی مبنی بر پرداخت رشوه تحقیقات در حال انجام و رسیدگی است.

نظرات کاربران (1)

 1. حیدر

  بسمه تعالی
  مردم شریف شهرستان سوادکوه
  متاسفانه در چند روز اخیر خبری مبنی بر دستگیری سه نفر از همکارانمان در سایت ها و فضای مجازی پخش و به سرعت دست به دست شده است،
  درحالی که
  آنچه در بعضی از این سایت ها درج شده منطبق بر واقعیت نبوده
  و
  موضوع در حد اتهام و
  علت احضار نیز اتهاماتی بوده که هنوز قطعیت پیدا نکرده است، مطمئنا این
  موارد توسط دستگاه قضایی بررسی و دهیاران احضار شده ازخود دفاع می نمایند هرچند بااطمینان باید بیان کنیم که هیچ تخلف مالی و یا برداشت شخصی وجود نداشته و مسائل طرح شده در حد عدم رعایت موارد قانونی واداری بوده است که این موضوعات هم براساس دستورالعمل ها وبخش نامه ها قابل دفاع میباشد .

  نکته قابل تامل این است که
  با توجه به درگیر بودن اکثریت جامعه با رسانه،توجه به اخلاق و انصاف رسانه ای و حفظ آبروی افراد و اقشار ضروری است و از آنجائیکه مهمترین منبع تاثیرگذاری در جامعه رسانه بوده، رسانه بی اخلاق ،جامعه را بی اخلاق خواهد نمود.
  در واقع حرفه رسانه یک کار مقدس بوده که وظیفه آن بیان صحیح مطالب و آگاهی از صحت و سقم خبر است که برخی آن را نادیده می گیرند ،هر چند حساب رسانه های منصف از این عده جداست.

  و اما
  دهیاری ها به عنوان مهمترین نهاد مدیریت روستایی ، نقش مهمی در رشد و بالندگی روستاها دارند. نامگذاری یک روز در تقویم به نام دهیاری ها در کنار شهرداری ها، بیانگر اهمیت و لزوم وجود این نهاد در جامعه روستایی است.
  دهیاری‌ها که نمایندگان دولت در روستاها به‌شمار می‌آیند، به واسطه ارائه خدمات بی منت، زمینه‌ساز هم افزایی و همدلی و تعامل مردم در سکونتگاه‌های روستایی می شوند.
  دهیاران با حداقل حقوق دریافتی که بعضا هر چند ماه یک بار دریافت می‌کنند، بدون امنیت شغلی ،با شناخت محیطی و اجتماعی از اهالی روستا می توانند پتانسیل‌ها و استعدادهای موجود در یک منطقه را به مدیران و متولیان مربوطه شناسانده و زمینه توسعه و سرمایه‌گذاری را فراهم آورند.
  این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که از سوی مدیران شهرستانی مورد حمایت و وثوق باشند و به آنها به چشم یک همکار و نماینده دولت نگاه شود.
  دهیاران با اتفاقات و جریانات خارج از روال قانون و فعالیت‌های مخالف عرف ،موافق نیستند و اتفاقاً برای عمل به قانون و جلوگیری از هنجار شکنی های قانونی تلاش
  می کنند.
  ولی با توجه به شرایط هر منطقه و نوع پتانسیل هر روستا، انتظار دارند تا برای انجام برخی از امور مطابق عرف و در حدود اختیارات خود عمل نمایند و همانگونه که در هر لحظه از شبانه روز ، مجری برنامه های گفته شده از مدیران بالادستی خود هستند، دلشان هم به حمایت ها و توجه همان مدیران گرم است.
  انتظار دهیاران این است سال‌ها فعالیت صادقانه و بی منت در راستای توسعه و رشد روستا، در سایه یک اتفاق ناخواسته یا کارشناسی نشده، قرار نگیرد تا انگیزه های کار کردن و ارائه خدمات مطلوب به هم وطنان عزیزمان از بین نرود.

  دهیاران بخش مرکزی شهرستان سوادکوه